Autómentes napon jártunk

Az Európai Mobilitási Hetet minden évben szeptember 16. és 22. között rendezik meg.

Ezen a héten az európai városok és nagyvárosok fokozott erőfeszítést tesznek a fenntartható közlekedési megoldások bevezetésének népszerűsítésére, ösztönözve a lakosokat, hogy próbálják ki a gépkocsihasználat helyetti alternatívákat.

Veszprém idén is csatlakozott az Európai Mobilitási Hét programjához. Az Autómentes Napon több, mint 2000 veszprémi diák mozdult meg. A program az Óváros térről a Stadionig tartó futással indult, a kb. 2 kilométeres távot, több mint 900 iskolás teljesítette. A stadionnál különböző mozgással járó programokban vehettek részt a tanulók, valamint a rendőrség szervezésében ismerkedhettek meg a biztonságos közlekedés legfontosabb kérdéseivel.

Iskolánkat a 2. a, 4. a, 4. b és a 8. b osztály képviselte.

autó mentes nap